Strona główna
Biznes
Tutaj jesteś

Usługa sprzątania – postaw na najwyższą jakość

Biznes Data publikacji - 20 września 2023 Autor - Redakcja ufirmy.pl
Usługa sprzątania – postaw na najwyższą jakość


Utrzymywanie czystości w obiektach komercyjnych ma na celu zapewnienie dobrych warunków pracy, spełnienie norm jakościowych oraz pozytywnie wpływa na budowanie wizerunku marki. Często zachowanie najwyższych standardów wymaga współpracy z profesjonalną, certyfikowaną firmą sprzątającą. Usługa sprzątania jest realizowana zgodnie z wytycznymi, potrzebami klienta i przy użyciu nowoczesnego sprzętu. Dlaczego warto powierzyć sprzątanie firm profesjonalistom? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w tym artykule.

Systemy zarządzania jakością w firmie świadczącej usługi czystościowe

Firmy porządkowe często poddają się certyfikacji. Dzięki temu klient współpracujący z takim partnerem otrzymuje gwarancję, że usługi realizowane są zgodnie z normami prawnymi, a pracownicy przestrzegają wszystkich zasad i procedur. Otrzymanie certyfikatu wiąże się z koniecznością poddawania się okresowym kontrolom, czyli audytom, ponieważ raz uzyskany certyfikat nie jest bezterminowy. Nadrzędnym celem audytu jest potwierdzenie, że firma sprzątająca spełnia wszystkie zapisy zawarte w umowach z klientami, a przy tym spełnia normy prawne obowiązujące w danym kraju. Usługa sprzątania realizowana przez podmiot certyfikowany wymaga respektowania przepisów prawa z zakresu ochrony środowiska, np. z zakresu gospodarowania odpadami.

Najważniejszymi certyfikatami dla firmy sprzątającej są: ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001. Ofertę współpracy z firmą posiadającą wszystkie te certyfikaty można znaleźć na stronie https://czystosc.impel.pl/. Sprzątanie firm, realizowane przy wykorzystaniu nowoczesnej technologii, skierowane jest do segmentu B2B. Usługi realizowane są w przeróżnych przestrzeniach: galeriach handlowych, biurach, magazynach, hotelach, urzędach i wielu innych. 

Jak technologie wpływają na efektywność sprzątania?

Dzisiaj wydajne sprzątanie biur lub hal produkcyjnych nie jest możliwe bez wykorzystania nowoczesnych narzędzi – aplikacji służących do zarządzania oraz parku maszynowego. Autonomiczne maszyny czyszczące bardzo wydajnie sprzątają duże powierzchnie, zapewniając jednocześnie minimalne zużycie prądu, wody oraz środków czystości. Ograniczenie zużycia mediów może przynieść spore oszczędności w skali roku, zwłaszcza w przypadku obiektów wielkopowierzchniowych. Z kolei aplikacje służące do zarządzania pracami dobrze sprawdzają się w przypadku sprzątania biur lub obiektów należących do jednego zarządcy, ale rozmieszczonych w wielu lokalizacjach. 

Sprzątanie biur – jak zadbać o jakość usług

Utrzymywanie czystości w biurach nie musi wymagać stałej obecności personelu sprzątającego, a usługa może być realizowana w dowolnej porze dnia, a nawet nocy. Dzięki temu czynności porządkowe nie angażują pracowników, nie przeszkadzają gościom i klientom obiektu. Inwestor może otrzymywać szczegółowe raporty z wykonanych prac, a każda usługa sprzątania jest realizowana zgodnie z wytycznymi oraz z ustalonym wcześniej harmonogramem.

Jedna firma sprzątająca w ramach umowy może zająć się nie tylko sprzątaniem biur, ale również innymi zadaniami. Wymienić można tutaj prace porządkowe przed budynkiem, mycie wysokościowe okien, odśnieżanie chodników, a nawet pielęgnację zieleni. Współpraca z jednym multidostawcą usług to spore oszczędności dla biznesu.

Sztuka mówienia

Redakcja ufirmy.pl

Nasi redaktorzy na ufirmy.pl to zespół doświadczonych profesjonalistów, którzy pasjonują się tematyką biznesu, finansów, pracy, technologii oraz rozwoju osobistego. Każdy z naszych redaktorów posiada bogate doświadczenie i specjalistyczną wiedzę w swojej dziedzinie, co pozwala nam dostarczać czytelnikom treści o najwyższej jakości. Nasz zespół skupia się na regularnym publikowaniu artykułów, które nie tylko są interesujące, ale także praktyczne i wartościowe dla naszej społeczności czytelniczej. Jesteśmy tu, aby dostarczać najnowszych informacji, cennych porad oraz inspirujących treści, które pomogą naszym czytelnikom rozwijać się zarówno w sferze biznesowej, jak i osobistej.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?