Strona główna
Biznes
Tutaj jesteś

Gdzie szukać rankingu kryptowalut?

Biznes Data publikacji - 18 sierpnia 2022 Autor - Redakcja ufirmy.pl
ranking kryptowalut

Kryptowaluta to cyfrowy pieniądz oparty na kryptografii, można do niego zaliczyć między innymi bitcoiny, altcoiny oraz tokeny. Innymi słowy, jest to waluta internetowa, która obecnie wzbudza dość duże kontrowersje. Jedni widzą w niej przyszłość, inni twierdzą, że mało prawdopodobne jest to, że staną się powszechnie uznawaną walutą,. Czym są kryptowaluty i jak działają?

Kryptowaluta – czyli co?

Kryptowaluty są walutą internetową, która nie jest emitowana przez bank centralny, co oznacza, że nie jest chroniona w żaden sposób przez prawo oraz przepisy. Dzięki temu jest odporna na ingerencję rządu, co można równocześnie uznać za plus, jak i minus. Najbardziej rozpowszechnioną kryptowalutą jest bitcoin, który został wprowadzony na rynek w 2009 roku. Co ciekawe na rynku kryptowalut może inwestować każdy.

Działanie kryptowalut można porównać do elektronicznego zapisu na zwykłym koncie bankowym, jedyną różnicą jest to, że nie ma pośrednictwa w obrocie walutą. Transakcja płatnicza w tym wypadku odbywa się, gdy jeden bitcoin wędruje z jednego adresu na drugi. Każdy bitcoin występuje wewnątrz bazy danych, tylko tam są przechowywane monety. Podaż kryptowaluty jest uzależniona od wydobycia, ponieważ każdy bitcoin jest dodawany do bazy danych właśnie przez wydobycie. Proces odbywa się za pośrednictwem komputera.

Prognozy

Przewiduje się, że w najbliższym czasie podaż bitcoinów nieco zwolni. Wartość rynkowa całego Bitcoina w 2018 roku wynosiła 802 582 118 003 zł. Obecnie jest to kwota około 210 000 zł. Niestety trudno jest trafić na dobry moment sprzedaży, gdyż kursy bardzo się wahają. Niektóre kraje przygotowują się do wprowadzenia zakazu obrotu kryptowalutami. Czy tak będzie? Trudno przewidzieć.

Jak zacząć inwestować w kryptowaluty?

Jak zacząć inwestować w kryptowaluty? Przede wszystkim przed podjęciem jakichkolwiek kroków warto na ten temat poczytać. Jeżeli chcemy kupić kryptowaluty, będziemy potrzebować portfela, czyli specjalnej aplikacji online. Do portfela przelewamy pieniądze, aby nabyć BTC, można ją kupić za pomocą karty debetowej lub kredytowej. Aplikację trzeba połączyć z kontem bankowym.

Decydując się na inwestycję w walutę internetową, warto przejrzeć ranking kryptowalut, który ułatwi znalezienie dobrego usługodawcy. W ten sposób będzie można też zorientować się, na jakie parametry oferty trzeba zwrócić uwagę i jak chronić swoje środki.
Czy to się opłaca? Zaczynając inwestować w kryptowaluty, zawsze trzeba liczyć się z tym, że możemy ponieść straty. Nie jest to prawny środek płatniczy, co znacznie utrudnia cały proces. Każda decyzja w zakresie inwestowania zasobów finansowych musi być dobrze przemyślana. Niezależnie od tego, w jaki sposób inwestujemy pieniądze, należy liczyć się z zagrożeniami, a nie upatrywać wyłącznie szansy, żeby się wzbogacić.
Dla jednych kryptowaluty są ryzykowne, bo nigdy nie była to kryptowaluta stabilna, dla innych jest to szansa na zyskanie dodatkowych środków finansowych, a więc zarobek. To, czy zdecydujemy się na inwestycję w kryptowaluty, musi być decyzją świadomą i dobrze przemyślaną.

BEZKOMPROMISOWO

Jak wybrać odpowiednią pokrywę lusterka do swojego samochodu?

Redakcja ufirmy.pl

Nasi redaktorzy na ufirmy.pl to zespół doświadczonych profesjonalistów, którzy pasjonują się tematyką biznesu, finansów, pracy, technologii oraz rozwoju osobistego. Każdy z naszych redaktorów posiada bogate doświadczenie i specjalistyczną wiedzę w swojej dziedzinie, co pozwala nam dostarczać czytelnikom treści o najwyższej jakości. Nasz zespół skupia się na regularnym publikowaniu artykułów, które nie tylko są interesujące, ale także praktyczne i wartościowe dla naszej społeczności czytelniczej. Jesteśmy tu, aby dostarczać najnowszych informacji, cennych porad oraz inspirujących treści, które pomogą naszym czytelnikom rozwijać się zarówno w sferze biznesowej, jak i osobistej.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?