ufirmy.pl

Blog tematyczny o biznesie, finansach i pracy.

Praca

Filtry samochodowe — porady i wskazówki

Filtry samochodowe — porady i wskazówki

Temat filtrów samochodowych, jak te dostępne na stronie https://www.signeda.pl/filtry-c3124, i ich wymiany należy do najczęściej pomijanych. Można odnieść wrażenie, że duża część kierowców wręcz udaje, że takowe nie istnieją, dopóki mechanik nie zmusi ich do wymiany lub jeśli jeden z filtrów nie zapcha się na tyle mocno, że zakłóca to pracę silnika. Trzeba jednak wiedzieć, że od kondycji filtrów zależy kondycja całych systemów w samochodzie. Warto więc je systematycznie wymieniać i dbać o to, aby nie były zatkane. Jesteśmy pewni, że samochód odwdzięczy ci się za to bezawaryjną pracą i optymalnymi osiągami. W tym artykule opiszemy w skrócie zadania najważniejszych filtrów w samochodzie i podpowiemy, jakie objawy wskazują na to, że dużymi krokami zbliża się czas ich wymiany.

Filtr powietrza

Ten filtr usuwa drobne zanieczyszczenia, które znajdują się w powietrzu zasysanym przez silnik, a które to ma zostać składnikiem mieszanki paliwowo-powietrznej. Jeśli filtr ten nie był wymieniany przez dłuższy czas, to ilość powietrza, jakie jest przez niego w stanie przepłynąć, spada, przez co do komory spalania nie dociera jego wystarczająca ilość. W związku z tym mieszanka paliwowo-powietrzna jest zbyt bogata, co oznacza, że jest w niej zbyt dużo paliwa w stosunku do powietrza. Przez to część paliwa wtłaczanego do cylindra nie może ulec spaleniu i zwyczajnie się ono marnuje.

Filtr oleju

Filtr oleju usuwa z układu smarowania drobne opiłki metalu powstałe w wyniku tarcia i inne zanieczyszczenia, które mogły znaleźć się w oleju. Kiedy ich ilość przekroczy maksymalną pojemność filtra zaczynają się problemy podczas przyśpieszania, trudności z odpaleniem silnika i zmienia się dźwięk generowany przez silnik.

Filtr paliwa

Filtr paliwa to drugi z filtrów, który dba o prawidłowy skład mieszanki paliwowo-powietrznej. Objawy jego zapchania przypominają objawy zapchanego filtra powietrza, przy czym w takiej sytuacji mieszanka jest zbyt uboga, co przekłada się na nierówną pracę silnika, problemy z odpaleniem i mniejszą moc silnika.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij