Strona główna
Praca
Tutaj jesteś

Filtry samochodowe — porady i wskazówki

Praca Data publikacji - 7 stycznia 2024 Autor - Redakcja ufirmy.pl
Filtry samochodowe


Temat filtrów samochodowych, jak te dostępne na stronie https://www.signeda.pl/filtry-c3124, i ich wymiany należy do najczęściej pomijanych. Można odnieść wrażenie, że duża część kierowców wręcz udaje, że takowe nie istnieją, dopóki mechanik nie zmusi ich do wymiany lub jeśli jeden z filtrów nie zapcha się na tyle mocno, że zakłóca to pracę silnika. Trzeba jednak wiedzieć, że od kondycji filtrów zależy kondycja całych systemów w samochodzie. Warto więc je systematycznie wymieniać i dbać o to, aby nie były zatkane. Jesteśmy pewni, że samochód odwdzięczy ci się za to bezawaryjną pracą i optymalnymi osiągami. W tym artykule opiszemy w skrócie zadania najważniejszych filtrów w samochodzie i podpowiemy, jakie objawy wskazują na to, że dużymi krokami zbliża się czas ich wymiany.

Filtr powietrza

Ten filtr usuwa drobne zanieczyszczenia, które znajdują się w powietrzu zasysanym przez silnik, a które to ma zostać składnikiem mieszanki paliwowo-powietrznej. Jeśli filtr ten nie był wymieniany przez dłuższy czas, to ilość powietrza, jakie jest przez niego w stanie przepłynąć, spada, przez co do komory spalania nie dociera jego wystarczająca ilość. W związku z tym mieszanka paliwowo-powietrzna jest zbyt bogata, co oznacza, że jest w niej zbyt dużo paliwa w stosunku do powietrza. Przez to część paliwa wtłaczanego do cylindra nie może ulec spaleniu i zwyczajnie się ono marnuje.

Filtr oleju

Filtr oleju usuwa z układu smarowania drobne opiłki metalu powstałe w wyniku tarcia i inne zanieczyszczenia, które mogły znaleźć się w oleju. Kiedy ich ilość przekroczy maksymalną pojemność filtra zaczynają się problemy podczas przyśpieszania, trudności z odpaleniem silnika i zmienia się dźwięk generowany przez silnik.

Filtr paliwa

Filtr paliwa to drugi z filtrów, który dba o prawidłowy skład mieszanki paliwowo-powietrznej. Objawy jego zapchania przypominają objawy zapchanego filtra powietrza, przy czym w takiej sytuacji mieszanka jest zbyt uboga, co przekłada się na nierówną pracę silnika, problemy z odpaleniem i mniejszą moc silnika.

Materiał zewnętrzny

Jak wybrać odpowiednią pokrywę lusterka do swojego samochodu?

Redakcja ufirmy.pl

Nasi redaktorzy na ufirmy.pl to zespół doświadczonych profesjonalistów, którzy pasjonują się tematyką biznesu, finansów, pracy, technologii oraz rozwoju osobistego. Każdy z naszych redaktorów posiada bogate doświadczenie i specjalistyczną wiedzę w swojej dziedzinie, co pozwala nam dostarczać czytelnikom treści o najwyższej jakości. Nasz zespół skupia się na regularnym publikowaniu artykułów, które nie tylko są interesujące, ale także praktyczne i wartościowe dla naszej społeczności czytelniczej. Jesteśmy tu, aby dostarczać najnowszych informacji, cennych porad oraz inspirujących treści, które pomogą naszym czytelnikom rozwijać się zarówno w sferze biznesowej, jak i osobistej.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?